Conference Archive

Thu 20 Sep
08:30-17:00 | The AIAS Auditorium, Building 1632, Høegh-Guldbergs Gade 6B, 8000 Aarhus C
AIAS Symposium: Cutting Edge Technologies for Neurobiology
Tue 21 Aug
09:00-16:30 | The AIAS Auditorium, Building 1632, Høegh-Guldbergs Gade 6B, 8000 Aarhus C
AIAS Conference
The Thinking Machine: Interdisciplinary Perspectives on Neural Networks
Mon 13 Aug
12:30-13:00 | The AIAS Auditorium, Building 1632, Høegh-Guldbergs Gade 6B, 8000 Aarhus C
AIAS Associate Event: Joint CQOM & ITAMP Workshop
Quantum Simulations with Atoms and Light
Wed 23 May
09:00-16:00 | The AIAS Auditorium, Building 1632, Høegh-Guldbergs Gade 6B, 8000 Aarhus C
AIAS Symposium: Family, Memory and Identity
Thu 03 May
09:00-16:00 | The AIAS Auditorium, Building 1632, Høegh-Guldbergs Gade 6B, 8000 Aarhus C
AIAS Associate Workshop: 2nd International Workshop on Rydberg Excitons in Semiconductors
Mon 04 Dec
08:30-16:30 | The AIAS Auditorium, Building 1632, Høegh-Guldbergs Gade 6B, 8000 Aarhus C
AIAS Conference
FEAR: Brain, Behaviour, Society
Thu 26 Oct
09:00-17:00 | The AIAS Auditorium, Building 1632, Høegh-Guldbergs Gade 6B, 8000 Aarhus C
AIAS Former Fellow Event: Conference on Markets with Search Frictions
Dale T. Mortensen Centre, Aarhus BSS
Thu 14 Sep
09:30-17:00 | The AIAS Auditorium, Building 1632, Høegh-Guldbergs Gade 6B, 8000 Aarhus C
AIAS Symposium: Mobilizing Home(s)
Wed 30 Aug
10:30-16:15 | The AIAS Auditorium, Building 1632, Høegh-Guldbergs Gade 6B, 8000 Aarhus C
Hosted event: Konference om Unge, Uddannelse, Trivsel og Præstation
Konferencen henvender sig til alle, der arbejder med og interesserer sig for studerendes hverdagsliv, trivsel og præstationer. Den giver indblik i unges liv under uddannelse med særligt fokus på medicinsk optimering i hverdagen.
Mon 28 Aug
09:30-15:00 | The AIAS Auditorium, Building 1632, Høegh-Guldbergs Gade 6B, 8000 Aarhus C
Hosted event: BrainStem Summer Symposium

Showing results 1 to 10 of 38

1 2 3 4 Next